Şimdi Ne Yapalım Öğretmenim?

Bir durun!
Eğer her şey yolunda gidiyorsa akademik hırsla devam etmeyin. Bakın ne güzel de yaz geldi.

Şuraya bir kaç evde etkinlik önerisi bırakayım, bu soruyu soranlar için toplu bir mesaj dönütü olsun.

Balkondaki duvarınızı çocuğunuza hediye edin. Bırakın istediği gibi yazsın, çizsin, boyasın. Sonuçta tekrar eski haline getirmesi bir kutu boyaya bakmıyor mu? Evimizi istediğimiz gibi “yaşam” alanı olarak kullanmayacaksak neden bu kadar masraf edilen paralar?

Balkonunuzun, antrenizin, çocuk odasının tavanına asacağınız bir aparat ile balkona, antreye, çocuk odasına salıncak kurmak ne de eğlenceli olmaz mı? Balkonda sallanırken belki bulutların neye benzediğini de konuşursunuz? (Aman güvenlik önlemlerini ihmal etmeyin)

Minik leğenlere, tatlı saksılara, atık teneke kutularına azıvık toprakla beraber serpiştireceğiniz o tohumlar hele! Bıkmadılar mı okulda sadece fasülye büyütmekten? Bunun domatesi, salatalığı, soğanı, biberi olmuyor mu aynı yöntemle? Ah taze taze ne de güzel olmaz mı kahvaltıda yenmesi?

Şu çekmecedeki yırtık çoraplar var ya hani… Eşlerini kaybetmiş çoraplar hala çorap sepetinde yer kaplayanlar. Belki eşi bir yerden çıkar umuduyla bekletilen ama çıkmayan tek çoraplar. Alın onları, içerisine azıcık pamuk doldurun. Bırakın ister ondan balık yapsın, ister bebek, ister robot… Ben bilmem ne yapacağını çovuğunuzun. Siz de bilmeyin bence. Bırakın o karar versin o an çorabın rengine, şekline göre…

Benimle de fotoğrafları çocuğunuzun yüzü görünmeden paylaşın olur mu? Çok mutlu oluyorum paylaşılınca. (Çocuğunuz mahremdir. Yüzü dahi sosyal medyada paylaşılmaz.)
Keyifli eğlenceler.